Keta (jakuudi keeles Кэтэ) kuulub Vaikse ookeani lõheliste seltsi ning on kõige populaarsem ja levinum punase kala liik. See kala võib kasvada 102 cm pikkuseks ja 15 kg raskuseks. Tema kalamari on suurim ja märkimisväärselt kaunist oranžikaspunast värvi.
Teiste lõheliste seltsi esindajatega võrreldes hõivab keta väga suure ala. Teda leidub Põhja-Jäämere vesikonnas.
Gorbuuša (jakuudi keeles Кыhыл (balõkk)) on anadroomne lõheliste (Salmonidae) seltsi kuuluv liik. Kõige väiksem ja levinum Vaikse ookeani lõheliste esindaja (Oncorhynchus).
Elupaik – Vaikne ookean ja Atlandi ookean. Kudemise ajal liigub roosa gorbuuša nii Põhja-Ameerika mandril kui Venemaal Siberis asuvatesse jõgedesse. Kaugele ülesvoolu ta siiski ei liigu.
See lõheliste seltsi kuuluv kala elab suurtes järvedes, näiteks Äänisjärves ja Laadogas. Forelli leidub Karjalas ning Valge mere ja Läänemere vesikondades.
Sõltuvalt elupaigast eristatakse oja- (harilik) ja järveforelli. See kala eelistab kristallselge ja külma veega mageveekogusid. Samas võib ta olla omapärast värvi.
Selle kala peamine elupaik on Vaikne ookean, kisutš koeb aga Põhja-Ameerika mandri ja Aasia veekogudes. Kisutšil on hõbedased heleda varjundiga soomused, seetõttu nimetatakse teda ka „hõbedaseks lõheks“.
Nerka on kõige rohkem levinud Vaikse ookeani piirkonnas, kuid Venemaal ta eriti populaarne pole, kuna seda püütakse tavaliselt Aasia või Alaska rannikuvetes. Nerka eripäraks on suur lõpuste hulk, samuti on tema liha teiste lõhelistega võrreldes erkpunast värvi. Teistel on see kahvaturoosa.